Dlaczego NIE należy przechowywać marihuany w lodówce – kilka uwag dla niedoświadczonych palaczy

O ile nasiona konopi indyjskich bez trudu możemy przechowywać w chłodnym i suchym miejscu, o tyle prawidłowość ta nie dotyczy suszu. Część niedoświadczonych palaczy wkłada susz do lodówki z przeświadczeniem o tym, że niska temperatura pozwoli zachować właściwości marihuany przez dłuższy czas. Dlaczego susz pochodzący z obfitych plonów nie powinien być przechowywany w lodówce? Istnieją ku temu trzy główne powody, które przedstawimy w dalszej części artykułu.

Szkodliwy nadmiar wilgoci

Zbyt duża wilgoć działa niekorzystnie praktycznie na wszystkie produkty spożywcze. Podobnie jest w przypadku marihuany. Powstała w ten sposób pleśń potrafi w bardzo krótkim czasie zniszczyć zebrane w pocie czoła zbiory.

Niskie temperatury a dekarboksylacja

Karboksylacja i dekarboksylacja to pojęcia znane każdemu z lekcji chemii. Z punktu widzenia marihuany o wiele bardziej interesuje nas ten drugi termin. Mówiąc najprościej dekarboksylacja oznacza reakcję chemiczną, podczas której usuwana jest grupa karboksylowa
z kwasów, soli i estrów. Procesowi towarzyszy wydzielający się dwutlenek węgla, choć nie jest to regułą. Pod wpływem ciepła zawarte w marihuanie THCA przekształca się w psychoaktywne THC. Przechowywanie konopi w niskich temperaturach skutecznie zaburza wspomniany proces przez co marihuana będzie odznaczać się niższą mocą.

Chłodne powietrze uszkadza Trichomy

Trichomy to białe cząsteczki pokrywające kwiaty konopi. Pomimo niewielkiego rozmiaru pełnią bardzo ważną rolę. Cząsteczki te dzielimy na trzy rodzaje:

  • bulwiaste – zawierają śladowe ilości kannabinoidów),
  • główkowate-siedzące – wydzielają kannabinoidy i inne związki psychoaktywne śladowych ilościach,
  • główkowato-nóżkowate – główne źródło THC i CBD.

Wraz z czasem trichomy zmieniają swoją barwę z przeźroczystej do pomarańczowej lub bursztynowej informując o tym, że roślina gotowa do zbiorów. Podczas niskich temperatur trichomy ulegają krystalizacji w cząsteczki lodu oraz podczas najmniejszego ruchu łatwo odpadają od rośliny. Uszkodzone trichomy znacznie obniżają smak, zapach i moc marihuany.

Gdzie przechowywać marihuanę?

Przechowywanie konopi w lodówce stanowi prawdziwą ostateczność. Jeśli planujemy nasze zapasy trzymać przez krótki czas możemy użyć lodówki. W innych przypadkach zaleca się magazynować konopie w ciemnym (z dala od promieni UV), szczelnym miejscu o temperaturze około 11 stopni Celsjusza.

 

2 komentarze

Rudzielcumarih 15 listopada 2019 Reply

Hej,mam pytanie na temat trningu.Czy mozna go stosowac na duYch roślinach np 2około.ChodI mi bardzieji ta siatke

Dodaj komentarz