Dlaczego marihuana jest nielegalna?

0

Zastanawialiście się czemu, tak właściwie, marihuana jest nielegalna skoro nie jest tak szkodliwa jak papierosy i alkohol? Czy politycy są kupowani przez przemysł farmakologiczny i alkoholowy? Czy naprawdę chodzi tylko o pieniądze?

Kopie indyjskie – nadal poza zasięgiem
Konopie zyskały przychylność opinii publicznych w ciągu ostatnich kilku lat. Medyczna marihuana na stałe w niektórych rejonach świata przyjęta została jako skuteczne lekarstwo. Na przykład w Stanach Zjednoczonych już ponad połowa społeczeństwa popiera legalizację. Jest to bardzo pozytywna zmiana, która wymusza na władzy aby zakończyć zakazy związane z marihuaną.
Nie wszyscy są jednak zadowoleni z pomysłu legalizacji marihuany. I to wcale nie dlatego, że wie wiedzą po jej medycznych właściwościach. Niektóre z największych gałęzi przemysłu na świecie wydają masę pieniędzy dla polityków, aby utrzymać marihuanę poza oczami konsumentów.

Kto może stracić na legalizacji marihuany?
Legalizacja marihuany jest niebezpieczna dla przemysłu medycznego, alkoholowe oraz tytoniowego. Przemysł alkoholowy może stracić sporo z ich udziałów w rynku, kiedy zakazy związane z marihuaną staną się historią. Podobna sytuacja ma miejsce obecnie w USA, przemysł alkoholowy nagle stracił miliardy dolarów, a wszystko przez to, że ludzie zaczęli palić marihuanę i mniej pić.
Przemysł alkoholowy są tylko jednym z wielkich przemysłów sprzeciwiających się legalizacji. Firmy farmaceutyczne mogą mieć więcej do stracenia. Tania w hodowli marihuana może zastąpić dziesiątki leków dostępnych na receptę, jak również środków przeciwbólowych na bazie opiatów.
Przemysł farmaceutyczny boi się bezpiecznego i skutecznego leku. Konopie nie tylko mogą leczyć szereg dolegliwości, ale także są bardziej bezpieczne niż leki farmakologiczne. Marihuana jest też tańsza niż leki. Staje się więc całkiem jasne, jak wiele przemysł farmaceutyczny ma do stracenia, kiedy medyczna marihuana staje się coraz bardziej dostępna. Na samej chemioterapii, przemysł farmaceutyczny zarabia ponad 100 miliardów dolarów rocznie. Leczenie raka olejem z konopi jest znacznie bardziej skuteczne, jak również o wiele tańsze.

Dlaczego więc marihuana jest nielegalna?
Jeżeli połączymy wszystkie fakty, stanie się niemal jasne, że wielomiliardowy przemysł straci zbyt wiele na legalizacji – jest to o tyle dziwniejsze, że mowa tutaj o przemyśle, który z reguły ma przynosić ludziom korzyści i rekreację.
Jeszcze bardziej niepokojące jest to, że przemysł farmaceutyczny próbuje nie dopuścić do legalizacji bezpiecznego i skutecznego leku. Stany, w których medyczna marihuana jest zalegalizowana odnotowały spadek o 25% liczby zgonów, spowodowanych lekami na receptę.

Co przyniesie przyszłość?

Zwolennicy legalizacji używają naukowych faktów w celu edukacyjnych, aby zyskać przychylność opinii publicznej. Ciężko poważyć, że marihuana jest bardziej szkodliwa od alkoholu, skoro badania naukowe twierdzą, że marihuana jest 114 razy bezpieczniejsza od alkoholu. Już teraz USA dąży do całkowitej legalizacji i patrząc na efekty, wszystko wskazuje na to, że już niedługo to się uda.

About Author

Skomentuj

Skomentuj przez FB

komentarzy