Czy wiecie, że kannabinoidy występują naturalnie w mleku z piersi matki?

0

Nowe badania pokazały, że kannabinoidy, które są obecne głównie w marihuanie, występują także w mleku karmiącej matki. Zdziwieni? Okazuje się, że ludzki organizm zawiera receptory kannabinoidowe, które są specjalnie zaprojektowane, aby reagować na kannabinoidy takie jak tetrahydrokannabinol (THC).

Oznacza to, że mleko z kobiecej piersi zawiera te same kannabinoidy co w marihuanie. Z badań wynika też, że są one niezbędne człowiekowi do prawidłowego rozwoju.
Błony komórek w organizmie są naturalnie wyposażone w receptory kannabinoidowe, które po aktywacji kannabinoidami i innymi substancjami odżywczymi, chronią komórki przed wirusami, bakteriami i nowotworami.
Dodatkowo naukowcy, którzy badali kobiety, które będąc wciąż stosowały medyczną marihuanę stwierdzili, że ich dzieci szybciej się rozwijały i miały lepsze efekty w nauce.
Dzieci, które były karmione piersią naturalnie otrzymały dawki kannabinoidów, które powodując uczucie głodu, przyśpieszały proces rozwoju.
Działa to w ten sposób, że kannabinoidy zawarte w mleku matki stymulują apetyt u niemowląt, ale również pomagają uspokoić i zrelaksować dziecko. Kananbinoidy nie są jednak obecne w mieszankach spożywczych dla niemowląt, co sprawia, że są one o wiele mniej odżywcze od mleka matki.
Czy to oznacza, że człowiek naturalnie potrzebuje kannaboidów? Zgodnie z najnowszymi badaniami – TAK. Nasze ciało samodzielnie wytwarza kannabinoidy i potrzebuje ich do rozwoju. Kannaboidy odgrywają przy tym kluczową rolę w ochronie komórek przed chorobami, pobudzają układ odpornościowy, chronią mózg i układ nerwowy, jak również łagodzą ból i stany zapalne.
Naukowcy odkryli również, że kannabinoidy zwiększają metabolizm, regulują apetyt oraz są przydatne w leczeniu stwardnienia rozsianego. Wyniki badań wskazują, że kannabinoidy dostarczane z mleka matki pomagają noworodkom w prawidłowym rozwijaniu się i pełnią podstawową funkcję stymulowania apetytu u niemowląt, ale również pomagają uspokoić i zrelaksować dziecko.

About Author

Skomentuj

Skomentuj przez FB

komentarzy