Browary stracą przez marihuanę nawet 2 miliardy dolarów?

Analitycy szacują, że sprzedaż piwa może drastycznie spać w tym roku. Wszystko przez marihuanę, która została zalegalizowana do celów rekreacyjnych. Nowy raport przeprowadzony przez Cannabiz Consumer Group (C2G) przewiduje, że z powodu legalnej marihuany sprzedaż piwa może spaść nawet o 7.1%, czyli ponad 2 miliardy dolarów rocznie.

Wszystko wydaje się dość sensowne. Wielu ludzi zaczęła rezygnować w ogóle z alkoholu na rzecz marihuany. Powodów jest wiele: lepsze samopoczucie, uniknięcie kaca… co kto woli.
Widać, że cała sytuacja odbija się na rynku browarniczym. Do tej pory aż 1/3 wielbicieli złocistego trunku zamieniła piwo na marihuanę, lub dokonają tego w przyszłości, jeśli marihuana będzie legalna w ich stanie. Przemysł alkoholowy może więc zauważyć wyraźny spadek sprzedaży.

Marihuana do celów rekreacyjnych ma ograniczoną dostępność, ale wzrost jej spożycia powoduje spadek konsumpcji alkoholu, który obecnie spada zarówno wśród mężczyzn i kobiet. To jest niepodważalny fakt potwierdzony danymi. W stanach, w których zalegalizowano marihuanę, sprzedaż piwa spadła i to o wcale nie mało.

Przemysł piwny powinien być też zaniepokojony rosnącą liczbą napojów z dodatkiem THC. A takie się powoli pojawiają. Te napoje zamiast szkodliwego i odurzającego alkoholu posiadają marihuanę, która ma działanie zdrowotne i powoduje poprawienie humoru. Jeżeli napoje na bazie marihuany na stale zagoszczą na sklepowych półkach, w wszystko na wskazuje, sprzedaż piwa może spać o kolejne 30 procent.

Dodaj komentarz