Bill Gates twierdzi, że marihuana powinna być legalna

0

Brawo, czyli jest tego samego zdania co i my! Założyciel firmy Microsoft i jeden z najbogatszych ludzi na świecie powiedział, że sam głosował za legalizacją marihuany. Jego zdaniem konopie są bardzo pożyteczne.

Bill Gates przyznał w wywiadzie dla czasopisma BuzzFeed, że sam głosował za legalizacją marihuany w jego rodzimym. Legalizacja spowoduje spadek przestępczości. Dzięki legalniej marihuanie będzie można zdobyć konopie w legalny sposób i jednocześnie pozbawi to zysków związanych z nielegalnym handlem narkotykami.

Twórca firmy Microsoft uważa, że legalizacja w Waszyngtonie to pewnego rodzaju eksperyment, który ma wiele szanse na powiedzenie i szybko doprowadzi do legalizacji na poziomie federalnym, czyli w całym USA. – Uważam, że to dobrze, aby wypróbować prawo w kilku stanach przed dokonaniem zmiany na poziomie polityki krajowej – przyznał Gates.

Twórca Windowsa stwierdził też, że legalizacja jest nieunikniona, ponieważ nie da się uchronić młodzieży od alkoholu i narkotyków. Nie powinno się zatem stosować argumenty, który mówi o tym, że legalizacja zwiększy odsetek nieletnich sięgających po narkotyki. Zdaniem Gatesa będzie zupełnie odwrotnie. Marihuana stanie się czymś normalnym i mniej zagadkowym i będzie kupowana jedynie przez świadomych użytkowników.

Wywiad z BuzzFeed był także pierwszym opublikowanym po referendum w Waszyngtonie.

About Author

Skomentuj

Skomentuj przez FB

komentarzy