Biblia marihuaną (i nie tylko) przesiąknięta

Czy Jezus korzystał z marihuany? Maciej Kowalski z Wolnych Konopi w swojej kampanii wyborczej do europarlamentu mówi, że tak. Przeczytajmy jednak co na ten temat mówią naukowcy i eksperci w temacie studiowania Biblii.

Sara Benet już w 1936 roku zwróciła uwagę na błędnie przetłumaczenie słowa kanabos, kannabus i hebrajskie kanehbosm. Wszystkie to słowa dotyczą konopi, a nie jak do tej pory tłumaczono “wonną trzcinę” (calamus).

Nie należy też oczekiwać od Jezusa palenia konopi, a raczej wcierania olejków z niej wytworzonych w skórę. W taki sposób namaszczano chorych, którzy wprawiani byli w stan euforii i leczeni (np. z raka skóry, z “opętania” czyli epilepsji, czy jaskry). Jeszcze we wcześniejszych czasach namaszczeni mogli zostać wyłącznie kapłani, którzy dzięki temu mogli doświadczyć rozmowy z Bogiem. Ciekawe, że oni już wtedy wiedzieli, że lepiej korzystać z olejków niż palić, jak widać u nas też idzie to w dobrym kierunku i pewnie niedługo ich “dogonimy” w sposobie aplikowania marihuany.

Święty olej wskazany w oryginalnej Hebrajskiej wersji Księgi Wyjścia zawiera ponad 3 kilogramy Keneth-bosum – substancji jednoznacznie zidentyfikowanej przez respektowanych lingwistów, etymologów, antropologów i innych badaczy jako konopia. “Starożytni kapłani byli dosłownie przesiąknięci tą potężną miksturą” – Chris Bennet.

Ewangelie Jana 11:2 oraz Jana 12:3-5, Łukasza 7:37-38, Mateusza 26:7, Marka 7:46 i Marka 14:3-9 pokazują , iż Jezus był pokryty tym samym olejem od stóp do głowy przed ukrzyżowaniem.

 

3 komentarze

trzcinna wonna 12 grudnia 2015 Reply

o jaraniu nie mam tam nic ale co innego jeśli chodzi o olejek z trzcinny wonnej znanej w dzisiejszych czasach jako RSO ŁZY ŁENIKSA ISO OIL POZDRO

Karolcia 13 stycznia 2015 Reply

Tak kochani, w Biblii nawet sporządzanie oleju jest opisane, w Księdze Wyjścia, 30:22 🙂 “Sporządzanie oleju i kadzidła
22 I tak powiedział Pan do Mojżesza: 23 “Weź sobie najlepsze wonności: pięćset syklów obficie płynącej mirry, połowę tego, to jest dwieście pięćdziesiąt syklów wonnego cynamonu i tyleż, to jest dwieście pięćdziesiąt syklów wonnej trzciny, 24 wreszcie pięćset syklów kasji, według wagi przybytku, oraz jeden hin oliwy z oliwek. 25 I uczynisz z tego święty olej do namaszczania. Będzie to wonna maść, zrobiona tak, jak to robi sporządzający wonności. Będzie to święty olej do namaszczania. 26 I namaścisz nim Namiot Spotkania i Arkę Świadectwa, 27 i stół oraz wszystkie jego naczynia, a także świecznik z wszystkimi przyrządami należącymi do niego, ołtarz kadzenia 28 i ołtarz całopalenia z tym wszystkim, co do niego należy, kadź i jej podstawę, 29 aby się stały bardzo święte; i stanie się święty każdy, ktokolwiek się ich dotknie. 30 Namaścisz też Aarona i jego synów i poświęcisz ich, aby Mi służyli jako kapłani. 31 Do Izraelitów powiesz tak: “To jest święty olej namaszczenia dla was i dla waszych pokoleń. 32 Nie wolno go wylewać na ciało żadnego człowieka i nie wolno go sporządzać w takim połączeniu, gdyż jest święty i święty będzie dla was”. 33 Ktokolwiek zaś sporządziłby go w takim połączeniu i wylewałby go na niepowołanego, winien być wykluczony ze swego ludu”.
34 I znów powiedział Pan do Mojżesza: “Weź sobie wonności: żywicę pachnącą, muszelki i galbanum pachnące, i czyste kadzidło, niech będą w równej ilości. 35 Mieszając je uczynisz z tego kadzidło wonne – zrobione tak, jak się robi wonności – posolone, czyste, święte. 36 Zetrzesz na proszek jego części i położysz przed Świadectwem w Namiocie Spotkania, gdzie Ja będę spotykał się z tobą, i będzie to dla was rzecz bardzo święta. 37 Kadzidła w ten sposób przygotowanego nie będziecie robić dla siebie, gdyż poświęcone jest ono dla Pana. 38 Ktokolwiek by zrobił podobne, aby się rozkoszować jego wonią, będzie wykluczony ze swego ludu”. Głupie pierdolenie, że w Biblii jest dowód, że kiedyś palono marihuanę. Wzmianek o oleju jest o wiele więcej niż przedstawiono w tekście powyżej, w żaden sposób olej ten nie ma związku z olejem konopnym. Rekomenduję ściągnąć aplikacje “Biblia” na smartfonie i poszukać wersetów zawierających słowo “olej”. Polecam lekturę. Pozdrawiam jaraczy.

Dodaj komentarz