Czy w Berlinie marihuana będzie legalna?

0

Taki jest plan. Dzięki międzypartyjnej inicjatywie zdecydowano się przyjąć pilotażowy system częściowej legalizacji marihuany.

Niemieckie partie polityczne w Berlinie doszły do porozumienia i zaczęły ze sobą rozmawiać na temat legalizacji marihuany. Stołeczni Socjaldemokracji, Zieloni oraz Partia Lewicowa zgodzili się na kontrolowaną dystrybucję konopi indyjskich wśród dorosłych. Marihuana ma być legalna zarówno do celów medycznych, jak i rekreacyjnych.

Teoretycznie posiadanie marihuany u naszych zachodnich sąsiadów jest nielegalne, ale w praktyce bywa to różnie. Zazwyczaj kiedy policja załapie kogoś na posiadaniu ilości poniżej 15 gramów, kończy się na pouczeniu. Władze postanowiły więc pójść o krok dalej.

To nie jest jednak początek starań. Dzielnica berlińska Friedrichshain-Kreuzberg już wcześniej próbowała zalegalizować handel marihuaną, lecz została zablokowana przez Federal Institute for Drugs and Medical Devices. Warto tylko wspomnieć, że Berlin jest jednym z 16 stanów federalnych Niemiec z prawem wprowadzania własnej legislacji. Oznacza to, że władze miasta mogą wprowadzać własne prawa, które obowiązują tylko w Berlinie.

W konsekwencji oznacza to, że to co stanie się w Berlinie, nie będzie miało większego wpływu na sytuację w Niemczech. Nie zmienia to jednak faktu, że to jednak jakiś początek. Jak to mówią – małymi kroczkami do celu.

Źródło: independent.co.uk

About Author

Skomentuj

Skomentuj przez FB

komentarzy