17 kolejnych stanów w USA chce zalegalizować marihuanę

USA idzie jak burza. Jeszcze trochę i w całym kraju marihuana będzie legalna. Do tej pory ustawę przyjęto już w 28 stanach.

W 8 stanach marihuana jest legalna w celach rekreacyjnych, a we wszystkich 28 dopuszcza się jej użycie w celach leczniczych. Teraz prawie wszystkie pozostałe stany są gotowe pójść za tym trendem i zalegalizować marihuanę. To świetne wieści!

Ustawodawcy 17 stanów podjęli 24 działania w kierunku opodatkowania i zalegalizowania marihuany do celów rekreacyjnych dla dorosłych. Rząd chce skupić się oczywiście na podatkach. Wpływy ze sprzedaży legalnej marihuany są kosmiczne.

Urzędnicy z tych stanów są teraz pewni wprowadzenia podobnego stanu prawnego, gdyż ponad połowa stanów w USA pozwala przynajmniej na stosowanie medycznej marihuany. Analitycy szacują, że program legalnej marihuany mógłby wygenerować zysk dla rzędu nawet 165 milionów dolarów rocznie.

Ustawa musi tylko wejść w rycie, a aby to się stało, najpierw musi zostać przegłosowana przez ludzi. To jednak nie problem biorąc pod uwagę fakt, że wieści o pozytywnych skutkach legalizacji rozniosły się bardzo szybko i dotarły do stanów, w których tego jeszcze nie uczyniono.

Jeżeli wszystkie 17 stanów zalegalizuje marihuanę, to w Stanach Zjednoczonych zostanie tylko 5 stanów, które pozostaną bez przepisów legalizacyjnych dotyczących marihuany. To też się może w przyszłości zmienić!

Dodaj komentarz