112 milionów dolarów. Za taką kwotę w czerwcu kupiono marihuanę tylko w stanie Kolorado

0

Czy można więc mówić o kolejnym rekordzie? W samym czerwcu w stanie Kolorado w USA sprzedano marihuanę za aż 112 milionów dolarów, co oznacza wzrost o ponad 30 procent w porównaniu z ubiegłym rokiem.

Z całej sumy większość stanowi zysk ze sprzedaży marihuany do celów rekreacyjnych – 74 miliony, a 38 milionów pochodzi ze sprzedaży medycznej marihuany. Suma sprzedanej marihuany do celów rekreacyjnych oznacza zatem, że jej sprzedaż wzrosła o aż 47 procent w porównaniu z czerwcem 2015. Analogicznie sprzedaż konopi do celów medycznych zrosła o 8 procent.
Jednak to nie standardowe jointy cieszyły się największym powodzeniem. Największy wzrost zanotowały koncentraty marihuany. W porównaniu z czerwcem 2015, ich sprzedaż wzrosła o 73 procent. To imponujący wynik. Oznacza to, że ludzie są gotowi na to, aby eksperymentować i już nie boją się konopi indyjskiej.
A jak w tym świetle wygląda czarny rynek? Szacuje się, że do tej pory w 2016 roku sprzedano legalną marihuanę o wartości około 600 milionów dolarów. Szacunki wskazują, że do końca roku suma ta osiągnie kwotę 1,2 miliarda dolarów.

Warto jeszcze wspomnieć, że w 2015 roku, w samym Kolorado, sprzedano marihuanę o łącznej wartości prawie miliarda dolarów. Jak widać, przemysł konopny rozwija się w zastraszająco szybkim tempie. Tym bardziej, że całkiem niedawno była tutaj zakazana.

About Author

Skomentuj

Skomentuj przez FB

komentarzy