Wielka Brytania zarobi na legalizacji

0

Marihuana w Wielkiej Brytanii została zdelegalizowana prawie wieki temu, ale politycy coraz głośniej mówią o ponownie legalizacji, zwłaszcza w obliczu tego, że UK zamierza wystąpić z Unii Europejskiej.

Po wyjściu z unii, na pewno będą potrzebne dodatkowe pieniądze. A legalizacja marihuany do celów medycznych miałaby je zapewnić. Szacuje się, że Wielka Brytania mogłaby na tym zaroić aż 1 mld £ rocznie. Dodatkowo, taka decyzja Wielkiej Brytanii przyspieszyłaby zmianę prawa w wielu europejskich krajach.

Raport Adam Smith Institute oraz Volteface został poparty przez Ministra Zdrowia Normana Lamb, jak również przez wszystkie główne partie polityczne w Wielkiej Brytanii. W dalszej części mówi się, że UK miałaby iść śladami Stanów Zjednoczonych. Brytyjscy politycy powinni zatem otworzyć oczy na to, co dzieje się w innych częściach świata i uważnie śledzić informacje zza wielkiej wody.
Tym bardziej, że historia pokazuje, że zakazy wcale nie są dobre. Zdelegalizowanie marihuany przyniosło wiele strat, w tym wzrost przestępczości oraz narodziny czarnego rynku, którego wcześniej nie było. Obecnie marihuanę można uzyskać tylko od nielegalnych gangów, które również sprzedają twarde narkotyki.

Legalizacja nie tylko sprawi, że gangi znikną, ale także państwo się wzbogaci. Legalny rynek marihuany w Wielkiej Brytanii może być wart dla gospodarki 6.8 mld £, a przychody z podatków od sprzedaży, oraz oszczędność na zmniejszeniu kosztów egzekwowania kar może przynieść Wielkiej Brytanii nawet 750 mln £ -1.05 mld £.

About Author

Skomentuj

Skomentuj przez FB

komentarzy