W Oregonie po raz pierwszy miał miejsce pokaz marihuany

0

Takie rzeczy tylko w Stanach Zjednoczonych. Niedawno odbyła się pierwsza na świecie wystawa konopi indyjskiej. Na wystawie pokazano 9 drzewek. Rośliny można podziwiać na State Fair Oregon w stanie Oregon dwa lata po tym, jak marihuana do celów rekreacyjnych została zalegalizowana w tym stanie. Być może otworzy to drogę do innych tego typu imprez, oby!

Wydarzenie było organizowane przez The Oregon Cannabis Business Council. Grupa propagatorów marihuany działa już w tym kierunku rok temu, tylko, że wtedy wystawiono jedynie stoisko informacyjne. Teraz jej członkowie poszli o krok dalej i pokazali żywe rośliny.

Oczywiście nie były to byle jakie drzewka. Zostały one wybrane przez sędziów na zawodach. Sędziowie wybrali zwycięzców w trzech kategoriach: indica, sativa i hybrydy.
Jedynym ograniczeniem, który nie pozwalał na wstęp na wystawę był wiek oglądających. Do specjalnie przygotowanego w tym celu namiotu mogły wejść jedynie osoby, które skończyły 21 lat. Przypominamy, że w USA ten wiek odpowiada jakby naszej pełnoletności. Dodatkowo, rośliny były pokazywane bez tego co najważniejsze, czyli bez kwiatów. Wszystko dlatego, że przepisy w Stanach Zjednoczonych nie dopuszczają jeszcze transportu roślin z kwiatami. Wszystko ma się jednak zmienić w nowelizacji ustawy, która ma wejść w życie w 2017 roku. Ułatwi ona życie plantatorom.

Marihuana do celów rekreacyjnych w stanie Oregon jest legalna już od 2 lat. Oczywiście wcześniej była dopuszczona w celach medycznych. Dane pokazują, że przez dwa lata, stan zarobił na sprzedaży marihuany ponad 25 milionów dolarów. Szacuje się jednak, że do końca roku będzie to 50 milionów.
Kto wie, może kiedyś i w naszym kraju doczekamy się podobnej wystawy?

About Author

Skomentuj

Skomentuj przez FB

komentarzy