Marilyn Monroe też paliła skręty, czyli NAJWIĘKSZE gwiazdy w oparach dymu!

0

Marihuana w świecie show biznesu nie jest niczym nowym. Po konopie oraz inne środki sięgał każdy – muzyk, malarz czy aktor. Niezależnie od profesji, marihuana cieszyła się sporym uznaniem w artystycznym świecie. Cała scena psychodelicznego rocka sięgała po skręty i inne środki, aby w pełni wyrazić swą twórczość. Marihuana

w przeciwieństwie do popularnych używek nie niszczy organizmu oraz nie powoduje silnych uzależnień. W dobie wszechobecnych ruchów legalizacyjnych coraz więcej popularnych celebrytów przyznaje się do sięgania po konopie. Obecnie celebryci nie tylko chwalą marihuanę jako bezpieczną alternatywę dla papierosów i alkoholu. Konopie za sprawą licznych badań coraz częściej trafiają do świata medycyny. Kto ze znanych nam celebrytów lub artystów sięga po marihuanę? Specjalnie dla Was przygotowaliśmy listę wybranych artystów, dla których marihuana to chleb powszedni.

Poznajemy celebrytów sięgających po medyczną marihuanę

Na początku naszego zestawienia przedstawimy celebrytów, którzy z przyczyn zdrowotnych sięgnęli po marihuanę. Naszą listę otwiera znana wszystkim Whoopi Goldberg. Amerykańska aktorka od wielu lat boryka się z jaskrą. Dotychczasowa terapia nie przynosiła pożądanych efektów, dopiero zastosowanie w odpowiednich dawkach marihuany przyniosło rezultat. Swoje zmagania z jaskrą aktorka opisała w artykule „Mój przenośny vaporizer i ja – historia miłosna”. Piosenkarka Lady Gaga słynąca z przebojowych nagrań i intensywnych koncertów w roku 2013 przeszła skomplikowaną operację biodra. Gwiazda otwarcie przyznaje, iż podczas trasy wypalała 15 skrętów, które pomogły zapomnieć o bólu podczas występów. Amerykański scenarzysta i reżyser Oliver Stone potwierdza jak pozytywny wpływ ma marihuana na ludzki organizm. Podczas krwawej wojny w Wietnamie ambitny reżyser palił konopie, które pozwoliły mu przetrwać piekło brutalnej wojny. Charyzmatyczny aktor Morgan Freeman znany z takich hitów jak „Skazani na Shawshank” czy „Siedem” w roku 2008 uległ wypadkowi samochodowemu. Lekarze aktorowi przepisali marihuanę. Okres terapii Morgan Freeman wspomina tymi słowami „To były piękne czasy. Kocham marihuanę. Jadłbym ją, pił, palił i wciągał. To najlepsza rzecz na świecie”. W naszym zestawieniu oczywiście nie mogło zabraknąć czarnoskórego rapera. Snoop Dogg znany jest przede wszystkim ze swojego debiutanckiego albumu The Chronic oraz zamiłowania do marihuany. Raper w marihuanie oprócz rekreacyjnej używki widzi lek, który łagodzi silne napady migreny. Muzyk przyznaje, iż jest posiadaczem specjalnej karty, która upoważnia do sięgania po medyczne konopie. Zestawienie zwolenników medycznej marihuany zamyka Tommy Chong. Aktor znany między innymi z roli w „Różowych latach siedemdziesiątych” mówi wprost, iż marihuana przyczyniła się znacznej redukcji raka prostaty. W lipcu 2012 roku aktor przyznał, że w 99% jest wolny od raka.

Płeć piękna również pali

Rekreacyjnie spożywana marihuana wśród kobiet jest tak samo popularna jak i u mężczyzn. Po konopie sięgają zarówno piosenkarki, aktorki oraz modelki. Już pod koniec lat 50 XX Marilyn Monroe sięgała po skręta, aby odpocząć od wszechobecnej sławy. W roku 2009 do sieci wyciekła nagranie, na którym to gwiazda kina w roku 1958 pali marihuanę. Natalie Portman znana z wielu kinowych hitów jak „Gwiezdne Wojny” czy „Czarny łabędź” w jednym z wywiadów przyznała, iż pod wpływem marihuany dubbingowała film. Gwiazda kina jednak zarzeka „Nie paliłam marihuany przed dwudziestymi urodzinami.” Jak widzimy marihuana nie jest tylko domeną nastolatków. Amerykańska aktorka i modelka Megan Fox potępia wojnę z lekkimi narkotykami potępiając konserwatywne podejście do marihuany. Cameron Diaz, która swą największą sławę zyskała w latach 90 ubiegło wieku została przyłapana na paleniu skręta. Zdarzenie miało miejsce na Hawajach podczas wypoczynku. Wedle doniesień gwiazdę Hollywood w „towar” zaopatrywał nie kto inny jak Snoop Dogg.

 

Polscy celebryci również lubią zapalić

Wśród znanych w środowisku pop kultury Polaków entuzjastów marihuany nie brakuje. Jedną z najbardziej rozpoznawalnych osób, które sięgają po marihuanę wciąż pozostaje Liroy. Popularny raper przez blisko dwadzieścia lat sięgał po zieloną używką do czego oficjalnie się przyznaje. Pozostając w branży muzycznej jak donosi serwis „na temat” do palenia marihuany przyznaje się również Kora znana z zespołu Maanam oraz Michał Piróg. Prezenter telewizyjny Maciej Rock w udzielonym wywiadzie publicznie przyznał się do sięgania po trawkę. Krzysztof Krawczyk w wywiadzie udzielonym dla gazety SuperExpress opowiadał o swoich narkotykowych szaleństwach. Gwiazdor zastrzega, iż na chwilę obecną nie zażywa narkotyków, jednakże po marihuanę czasami sięga. Swój stosunek do marihuany w programie Kuby Wojewódzkiego wyraziła również Anna Dereszowska komentując sprawę konopi tymi o to słowami „Nie należę do osób, które nadużywają używek. Jestem bardzo ostrożna w stosunku do tych kwestii. Aczkolwiek jeżeli chodzi o trawę, w niewielkich ilościach jest to naprawdę przyjemna sprawa”. Jak widzimy w świecie show biznesu zażywanie marihuany jest częstą praktyką, która nikogo już nie szokuje.

About Author

Skomentuj

Skomentuj przez FB

komentarzy