Czy Korea Północna to raj dla miłośników marihuany?

0

Korea Północna nie słynie może z najlepszej opinie wśród turystów, ale okazuje się, że jest ona chętnie odwiedzana przez palaczy marihuany z całego świata. W tym kraju można legalnie uprawiać, używać, posiadać i sprzedawać konopie.

Marihuana w Korei Północnej nazywa się yeoksam i jest klasyfikowana na równi z rzepakiem, a władze uważają konopie za wartościowe źródło oleistych nasion. Co ciekawe, w Chinach marihuana jest już zabroniona i używa się jej jedynie do wytwarzania lin z konopi. Nie można się zatem dziwić Chińczykom, że często odwiedzają swojego sąsiada w celu zakupu taniej marihuany.

A jest naprawdę tanio! Kilogram marihuany kosztuje w Korei tylko… 4 dolary! W chinach za kg płaci się już 80 dolarów. Nie mówiąc już o cenach w USA lub Europie. Tym bardziej, że Korea Północna jest stosunkowo tolerancyjna w stosunku do używania marihuany. W 1980 roku sam Kim II Sung zezwolił na uprawę konopi w celu zwalczenia niedoboru oleju. Rząd sprzedaje ją też innym krajom w celach zarobkowych.

Aktualnie kopie można spotkać w całym kraju, ponieważ rosną nawet „na dziwko” i wielu mieszkańców kraju nawet nie wie, że są nielegalne w poza granicami Korei. Mimo tego, obywatele raczej nie korzystają z dobrodziejstw marihuany.

About Author

Skomentuj

Skomentuj przez FB

komentarzy