Jesteś nieśmiały? Jest dla Ciebie jedna ciekawa rada!

0

Używki dla wielu osób pozostają bardzo często jedyną możliwością, aby otworzyć się na otaczających nas ludzi. Oczywiście wszystko tak naprawdę zależy od posiadanego usposobienia (ekstrawertyk, introwertyk) możemy łatwiej lub trudniej nawiązywać nowe znajomości oraz spędzać czas w gronie innych osób. Introwertycy bardzo szybko zużywają swą wewnętrzną siłę podczas kontaktu z innymi osobami. Kilku godzinny wypad wiążę się
z koniecznością naładowania swoich „akumulatorów” w samotności, ciszy i spokoju. Czy można stratę energii odzyskać szybciej oraz zapewnić przy okazji organizmowi dawkę dopaminy? Jak najbardziej, wystarczy tylko sięgnąć po odpowiednią odmianę marihuany.

Introwertyk, a kto to taki?

Aby lepiej zrozumieć zachowanie introwertyka powinniśmy bliżej przyjrzeć się jego osobie. Po pierwsze introwertyk to nie odludek, gdyż angażuje się w ciekawe dyskusje, które leżą w okręgu jego wąskich zainteresowań. Osoba ta czerpie źródła natchnień z wewnętrznych przeżyć, stroni od ruchliwych miejsc, preferuje ciszę i spokój. Introwertycy najczęściej mają niewielu przyjaciół, choć sprawdzonych i godnych zaufania. Najlepiej pracują w ciszy, a ich wydajność w żadnym stopniu nie jest uzależniona od pochwał. Według badań introwertycy stanowią około 30-50% całego społeczeństwa.

Jak „ożywić” introwertyka?

Faktem jest, iż introwertyk mówi po woli, a długotrwała obecność wśród miejskiego zgiełku oraz godzinach spędzonych na rozmowie „o pogodzie” skutecznie zmęczy taką osobę. Podczas wielogodzinnych eskapad z introwertykowi z pewnością pomoże marihuana. Konopie dzielą się na dwie główne odmiany – siewne oraz indyjskie. Introwertyk powinien zainteresować się konopiami siewnymi (sativia). Dlaczego właśnie ta odmiana? Przede wszystkim sativia ma działanie stymulujące, zachęca do przebywania z ludźmi, wdawania się w dyskusje oraz dodaje organizmowi siły. Odmiany wchodzące w gatunek sativia najczęściej odznaczają się wyższą dawką THC, dzięki czemu dają natychmiastowy zastrzyk energii oraz niwelują stany lękowe.

Naukowcy potwierdzają skuteczność konopi siewnych

Amerykańscy naukowcy zainteresowali się tematyką marihuany w zwalczaniu lęku społecznego. W tym celu z populacji pobrano próbę 5631 Amerykanów, którzy następnie opisali swój poziom samotności i wycofania społecznego. Celem badania było sprawdzenie w jaki sposób marihuana wpływa na samotność i poczucie własnej wartości. Wyniki jednoznacznie stwierdziły, iż u osób regularnie zażywających marihuanę poczucie własnej wartości było większe, a samotność doskwierała w mniejszym stopniu. Ponadto w następnych badaniach wykazano, iż konopie zmniejszają prawdopodobieństwo wystąpienia depresji u osób doświadczających lęku społecznego.

Zapal trawkę i ciesz się dobrym towarzystwem

Introwertyka w żaden sposób nie zmienimy w ekstrawertyka, jednakże konopie siewne zdecydowanie ułatwiają zwalczanie lęku społecznego oraz dodają siły na wielogodzinne dyskusje w gronie znajomych. Z pewnością marihuana o wiele lepiej zredukuje uczucie lęku społecznego niż alkohol, a ponadto nie wyniszcza całego organizmu.

About Author

Skomentuj

Skomentuj przez FB

komentarzy