Czy Włosi zalegalizują marihuanę?

0

Wszystko na to wskazuje. Włoska Izba Deputowanych będzie debatowała nad ustawą o legalizacji marihuany do celów rekreacyjnych już dziś, czyli 25 lipca. Sondaże wskazują, że około 70% społeczeństwa jest za przejściem ustawy.

Jeżeli ustawa przejdzie, Włosi będą mogli posiadać 16 gramów marihuany oraz uprawiać do 5 roślin. Marihuanę będzie można spożywać w klubach konopnych, własnych domach oraz miejscach specjalne do tego wyznaczonych.
Przypominamy, że USA przygotowuje się do kolejnego głosowania w sprawie legalizacji. Tym razem kolejne pięć stanów domaga się dopuszczenia konopi do użytku rekreacyjnego oraz medycznego. Głosowanie odbędzie się 8 listopada. Dodatkowo sąsiad USA – Kanada, przygotowuje się do tego samego. Zdaniem niektórych zwolenników marihuany w Europie, Włosi mają dać przykład pozostałej części starego kontynentu.
Czy legalizacja dojdzie do skutku? Wszystko na to wskazuje. Nie tylko społeczeństwo jest za tym pomysłem, ale także rząd – przynajmniej większa cześć. Większość z nich jest zdania, że dzięki legalizacji marihuany, państwo znacznie odetnie dochody przestępczości zorganizowanej i przeniesie je do budżetu państwa. Czy Włochy staną się Californią Europy?

About Author

Skomentuj

Skomentuj przez FB

komentarzy