Co wiecie o światowym dniu marihuany?

0

Co prawda ten dzień był wczoraj, ale zastanowiło nas to, czy cokolwiek wiecie o tym dniu? Czy w ogóle mieliście pojęcie o jego istnieniu? Ten dzień przypada na 20 kwietnia. Wtedy wszyscy fani konopi indyjskiej mieli swoje święto.

Jak to się zaczęło? Wokół samego dnia i daty powstało pełno mitów. Cofnijmy się o parędziesiąt lat. Mamy rok 1971. Wszystko zaczęło się od niewinnej gry nastolatków w Kalifornii. Pewien nastolatek dostał od znajomego mapę, na której było zaznaczone pole marihuany. Nadszedł czas zbiorów, ale każdy bał się po nie wybrać. Wyjątkiem był wspomniany już nastolatek, zebrał grupę znajomych i wybrał się na poletko. Mapa nie kłamała, a nastolatkowie zebrali tyle ile mogli unieść. Później wracali tu coraz częściej, aż nazwali swoją grupę The Waldos. Każdorazowo po takim wypadzie umawiali się na wspólne palenie. Z jakiegoś powodu, zawsze była to godzina 4:20.

Szybko grupa stała się znana i napisała o nich gazeta „High Times”. Wypuścili artykuł, który podchwyciły inne media i z czasem w całej Ameryce Północnej zaczęto używać hasła „420” dla umawiania się na palenie marihuany.

Trudno w to jednak uwierzyć prawda? Grupa nastolatków miałaby zapoczątkować światowy dzień marihuany? Inna historia mówi o tym, że hasło 420 wzięło się od tego, że w konopi indyjskiej jest 420 substancji psychoaktywnych. Inna wersja mówi o tym, że 420 było kodem używanym przez policję w Kalifornii dla oznaczenia przestępstwa związanego z narkotykami. Ostatnia z historyjek mówi tym, że święto ustanowiono po to, aby oddać cześć Bobowi Marleyowi, który przecież zmarł w kwietniu. Trudno stwierdzić tak naprawdę kto zapoczątkował światowy dzień marihuany i dlaczego odbywa się właśnie 20 kwietnia. Macie swoje typy, a może inne pomysły?

 

 

About Author

Skomentuj

Skomentuj przez FB

komentarzy