Chcesz delektować się smakiem marihuany i… na tym zarobić?

0

Zostań profesjonalnym degustatorem. Podobnie działają znawcy sera, kawy i wina. Specjaliści mają za zadanie oceniać ich smak i aromat. Teraz takich specjalistów poszukuje przemysł marihuany. Oczywiście najpierw jednak trzeba ich wyszkolić dlatego powstają specjalistyczne szkoły.

Specjaliści, a właściwie uczniowie, którzy będą się na nich szkolić będą mieli jeden cel – maja wiedzieć wszystko o marihuanie. Firmy takie jak Cultivating Spirits i Trichome Institute mają w ofercie kursy, które nauczą jak odróżniać smaki marihuany i przygotują jej entuzjastów do bycia ekspertem w tym zakresie.

Wszyscy wiemy, że marihuana zawiera związki organiczne takie jak terpeny i flawonoidy (które nawiasem mówiąc, są również w winie), które odpowiadają za zapach danej odmiany. Terpeny i flawonoidy mają wpływ na aromat i smak.

Jak wygląda takie szkolenie? Na początku studenci będą uczyć się rozpoznawać dane odmiany po strukturze. Będzie też dużo teorii. Następnie przyjdzie czas na naukę oceniania smaku, zapachu i innych właściwości. Uczniowie kształcą się także w takich tematach jak struktura liścia, efekty fizyczne i aromat.

Studenci będą uczyć się oceniać kwiaty na podstawie struktury kwiatu, profesjonalnie przycinać topy, sprawdzać rośliny pod kątem pleśni, owadów i innych kwestii. Na przykład, kiedy kwiaty mają słony zapach, może to wskazywać na słabe przepłukanie, co spowoduje ostrzejszy dym.

Prawda jest taka, że rynek marihuany szybko się rozrasta i brakuje specjalistów, którzy ocenialiby jakość produktów. W tej chwili klienci, a tym bardziej sprzedawcy nie są tak naprawdę pewni co kupują i sprzedają.

W kursie może uczestniczyć każdy, nie tylko osoby, które chciałyby pracować w przemyślę. Szkolenie przywiduje kilka poziomów od amatorskiego do profesjonalnego. W USA, gdzie marihuana jest legalna, taki kurs z pewnością się przyda.

About Author

Skomentuj

Skomentuj przez FB

komentarzy