5 nawyków skutecznego growera

0

Pamiętaj, dobry grower nie myśli o tym, by wyhodować roślinę jak najszybciej. Dbaj o jakość.

Miej na uwadze 5 kluczowych zasad, a roślina odwdzięczy Ci się zadowalającym plonem.

1. Milczenie jest złotem

Wiemy doskonale, że kiedy w Twoim domu wyrasta prawdziwy zielony potwór masz ochotę go pokazać całemu światu. Niestety nietrzymanie języka za zębami w tym przypadku może się skończyć sporymi kłopotami.

Growerzy, którzy chwalą się otwarcie swoimi roślinami są zazwyczaj tymi, którzy wpadają szybko a ich rośliny są łupem złodziei.

Pamiętaj również, że ściany mają uszy.
Sąsiedzi, zwłaszcza ci starsi, interesują się cudzym życiem bardziej niż swoim. Każdy podejrzany ruch z Twojej strony może sprawić, że zaczną im się roić w głowie niestworzone historie. Dlatego musisz być ostrożny i wprowadzić w swoim domu jasno określone zasady dla Twoich znajomych – zakaz jarania i ciągłego wchodzenia/wychodzenia z mieszkania. Nie popadaj w paranoję – zasłonięte przez całą dobę rolety, unikanie kontaktu i uciekanie wzrokiem to kolejna skrajność, na którą powinieneś uważać. Bądź grzeczny, mów dzień dobry i nie wdawaj się w zbyt przyjacielskie relacje, bo jeszcze będą chcieli się wprosić na herbatkę.

2. Opanowanie

Często przed planowanym finałem pojawiają się problemy finansowe, paranoje i inne komplikacje, które burzą cały misterny plan obiecującej plantacji.

Musisz pamiętać, że chytry dwa razy traci. Chciwość może zdewastować Twoje plony, kiedy tylko na pierwszy plan wysunie się zysk, a nie jakość roślin.. które muszą wypełnić swój cykl życia.

Opanowanie oznacza, że nie biegniesz na skróty po jak najszybsze wyniki, ale zostajesz na dłużej. Jak radzi mistrz Soma – lepiej zaczekać tydzień dłużej niż tydzień krócej na jak najlepszy efekt, zarówno jeśli chodzi o smak jak i moc.

3. Wiedza

Czytaj, czytaj i jeszcze raz czytaj. Chłoń wiedzę z książek i artykułów dostępnych w sieci na temat uprawy konopi.
Jeśli chcesz być growerem z prawdziwego zdarzenia powinieneś mieć wszystkie elementy wzrostu roślin w małym palcu. Obserwuj swoje perełki i dbaj o ich potrzeby na każdym etapie rozwoju, by mogły jak najlepiej osiągnąć pełnię szczęścia. Jeśli zapewnisz im dobre warunki, Twoje plony na pewno Cię zadowolą.

4. Ład i porządek

Bądź skrupulatny. W tym przypadku pedantyzm popłaca. Pamiętaj o zbieraniu suchych liści, zamiataniu gruzu czy usuwaniu chwastów. Te czynności nie mogą czekać do ostatniej chwili. Sprawdzaj również czy przypadkiem nie pojawili się nieproszeni goście w postaci szkodników lub pleśni, a wokół rośliny lub w doniczce nie zaaranżowało się przypadkiem jezioro. Twój ogród to laboratorium i tak go powinieneś traktować.

5. Dbaj o nią

Pamiętaj, to nie jest wyścig. Są setki sposobów, by wyhodować roślinę właściwie. Wszyscy kochamy Mary i jeśli robisz to dlatego, że to kochasz, już jesteś wygrany. Twoje plony powinny mówić same za siebie.

About Author

Skomentuj

Skomentuj przez FB

komentarzy